Ексклюзивне інтерв’ю з MC Fedot

Перше логічне питання – як з’явився MC Fedot?

Він з’явився, коли мені виповнилося 16 чи 17 років, вже точно не пам’ятаю. У ті роки я зі своєю командою КВН посів друге місце в Чернівецькій області серед усіх шкіл, гімназій, ВПУ та ПТУ. Так мене помітили і пізніше запросили в н/к Метеор, що був в місті Заставна. Там вже я і розпочав виступати як МС.

Виступали ви там два роки, потім Fedot почав друкуватися на афішах міста Рівне. Як так сталося?

Ну я там не друкувався (принайні майже рік), а вчився на кафедрі театральної режисури. Вчився і старався вчитися, а вже коли почав ходити в клуби зрозумів, що моє місце не на танцполі.

Ви ходили в клуби і чекали того часу коли вас запросять?

Хто мене міг запросити, як ніхто мене не знав. Одного разу мій викладач сказав такі слова: “Той хто стукає, тому відкриють”. Я почув і поперся стукати в клуб “Холідей”, який на той час входив у 20 кращих клубів України. Так і сталось, що мені відкрили двері, і запросили виступити. Після виступу мені хтось сказав із танцювального майданчика, що я там такий перший, хто виступає 100% на українській мові.

Як це зрозуміти?

Просто інші МС вкладали в текст трішки англійських слів, трішки десь російської.

А ви по принципу цього не робили?

Ні, я не знав, що так можна (сміється).

Після цього ви почали стукали у інші двері?

Ні, після цього кожного дня я виступав в студентському кафе, де проводились дискотеки, а на вихідні я вже їздив виступати в Костопіль в н/к ДБК і ще якийсь там був, не пам’ятаю назви, – щось пов’язане із сонцем. Потім Кременець і т. д.

Після цього навчання відійшло на другий план?

Та де, я по своїй спеціальності викладався на всі 100, на другий план відійшли всі інші предмети (сміється).

Після чотирьох років навчання ви переїхали до Коломиї, там уже про вас знали?

Да, там уже мене знали як MC, і уже буквально через місяць почали запрошувати в клуби.

А ви відчули різницю, адже інша область, інший діалект?

Я скажу так – в Івано-Франківську дуже хороша конкуренція між клубами, я не знаю який рейтинг по відвідуванню окремого із них, але те, що всі артдиректори вкладають душу і бабло – це факт. Ти виступаєш і бачиш до пів другої ночі у очах людей питання: «Залишитись тут до ранку, чи поїхати у інший клуб?»

Це питання завжди виникає у очах людей?

Так завжди, коли я виступаю (голосно сміється).

Ви самокритичний?

Я люблю такі жарти.

У цьому році повертається фестиваль МотоБуковина, де ви є співорганізатором та ведучим. Яким буде цьогорічний фестиваль?

Я цього не знаю, бо ніхто не знає. Ми готуємо територію, викликаємо монтувальників сцени, запрошуємо артистів, ставимо охорону та робимо рекламу, а як все буде залежить від того, як виступлять гурти та як оцінять це ті, хто до нас приїде.

Але ви як ведучий готуєтесь до цього?

Так, я зазубрюю фамілію власника тої фірми, яка є головним спонсором на фестивалі (сміх).

Усі співорганізатори надалі з вами?

Ні, на превеликий жаль немає з нами Героя Небесної Сотні, Героя України, рівнянина Олександра Храпаченка. Це був креатив фестивалю, це той, який дзвонив мені пів-п’ятої ранку і пропонував те, що до нас мало хто робив. Я йому не раз казав: «Чого ти ходиш по території у футболці “охорона”. Ти ж співорганізатор!”, а він просто відповідав: “Бо я так хочу”. Фестиваль втратив режисера, а я свого друга.

У Заставні вже давно не має нічного клубу, вам прикро що ви дома виступаєте так рідко?

Я багато чув від людей, ніби он була би площадка, були би колонки і все місто ходило би туди. Та не буде так, зараз молодь дуже прохавана у цьому плані, багато де була і має з чим що порівняти. Тому треба вкласти в то душу і грубі гроші.

А у вас були якісь курйози на вечірках?

Ой що тільки не було. Мене колись запросили в м. Заліщики в клуб Матрікс і запитали чи я буду вечеряти з дороги. Я відповів що б перекусив, мені принесли їжу і рахунок у половину мого гонорару.

Це смішна історія чи ні?

Та зрозуміло що кумедна, бо вони єдині, хто мені запропонував поїсти за мої власні кошти і гонорар у мене теж тоді був смішний.

А зарас скільки коштує МС Fedot або Дмитро Федірко як ведучий за весілля?

Ціна не стоїть на місці, я ж не знаю коли ви це опублікуєте і коли хтось то прочитає (сміх).

Кому би хотіли передати вітання?

Королю Богдану Петровичу, моєму викладачу із ДПЮ, який тоді викладав у Заставнівському ВПУ №24, де я колись навчався. Дуже строгий чоловік. Ми сиділи, писали контрольну роботу, а я в цей час шкрябав у зошиті жарти до виступу на КВН. Він до мене підійшов, вирвав зошит з рук, прочитав і засміявся, погладив по голові і сказав: «Пиши, пиши будуть з тебе люди». Навіть зараз, коли я це кажу, у мене мурашки по тілу, бо було не тільки страшно психологічно, а й фізично.

Що порадите тим хто теж хоче стати МС?

Станьте ді-джеєм (голосно сміється).